Product image for Ocal NPL5X12-G 5" x 12" PVC-Coated Conduit Nipple - Dark Gray
Email
Ocal NPL5X12-G 5" x 12" PVC-Coated Conduit Nipple - Dark Gray
Manufacturer: Ocal / Thomas & Betts | Catalog # NPL5X12-G | Cooper Electric Part # 578827
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Out of stock, please contact your sales representative for availability, pricing and lead times
Technical Information
Applications
To Connect Two Fittings
Material
Steel
Standard
CSA,CULus E46453,RoHS
Trade Size
5 Inch; 129 mm