Product image for Pass & Seymour PTS6-STR3-277 PlugTail™ Connector, Single Pole Switch, 3-wire Stranded, 6" - Green, Brown, Brown
Email
Pass & Seymour PTS6-STR3-277 PlugTail™ Connector, Single Pole Switch, 3-wire Stranded, 6" - Green, Brown, Brown
Manufacturer: Pass & Seymour / Legrand | Catalog # PTS6-STR3-277 | Cooper Electric Part # 424855
PlugTail® Switch Right Angle Connector, 3-wire, 6" Stranded THHN12 for 277V Applications, Colors Green, Brown, Brown For detailed PlugTail® information, visit our PlugTail Headquarters.
Technical Information
Number of Poles
1 Pole