Product image for HWDK GFRTW20I 20A 125VAC COMM TRWR
Image thumbnail 0
Image thumbnail 1
Image thumbnail 2
Email
HWDK GFRTW20I 20A 125VAC COMM TRWR
Manufacturer: Hubbell Wiring Device | Catalog # GFRTW20I | Cooper Electric Part # 2073286
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Not Available for Pickup at Ocean opens wednesday 7:00am et
11 available
For Delivery
Order by 5:00pm ET for delivery tomorrow
Not in local stock *
Check another branch
Power Protection Devices, Receptacle, Self Test, GFCI, TRWR, Commercial Grade, 20A 125V, 2-Pole 3-Wire Grounding, 5-20R, Ivory
Technical Information
Current
20 Amp
Manufacturer Information
Brand
Hubbell Wiring Device-Kellems
General Product Info
12-Digit UPC
Color
Ivory
GTiN
Product UPC
Dimensions
Width
3.1 in