Product image for HWDK GFR20GRY 20A 125VAC COMM GFR G
Image thumbnail 0
Image thumbnail 1
Image thumbnail 2
Email
HWDK GFR20GRY 20A 125VAC COMM GFR G
Manufacturer: Hubbell Wiring Device | Catalog # GFR20GRY | Cooper Electric Part # 2072795
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Not Available for Pickup at Ocean opens wednesday 7:00am et
41 available
For Delivery
Order by 5:00pm ET for delivery tomorrow
Not in local stock *
Check another branch
Power Protection Devices, Receptacle, Self Test, GFCI, 20A 125V, 2-Pole 3-Wire Grounding, 5-20R, Gray
Technical Information
Current
20 Amp
Manufacturer Information
Brand
Bryant
General Product Info
12-Digit UPC
Color
Gray
GTiN
Product UPC
Dimensions
Width
3.0 in