GMLTG LD-XD-UNV200-24 200W 24V LED POWER SUPPLY 120/277V
Manufacturer: GM Lighting | Catalog # LD-XD-UNV200-24 | Cooper Electric Part # 2055557
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Not Available for Pickup at Ocean opens wednesday 7:00am et
3 available
For Delivery
Order by 5:00pm ET for delivery tomorrow
Not in local stock *
Check another branch
Technical Information
Applications
For Indoor
Cord Length
12 in
Input Current
2.3 A at 120 V, 1 A at 277 V
Input Voltage
120 - 227 V
Material
Steel
Max Output Power
200 W
Output Current
4 A
Output Voltage
24 VDC
Power Factor
>0.9
Temperature Rating
-40 to 60 degrees C
Type
Multi-Dimmable
Manufacturer Information
Brand
GM Lighting
Sub Brand
LineDRIVE
General Product Info
12-Digit UPC
Color
Black
Environmental Conditions
Dry and Damp Location Rated
Product UPC
Dimensions
Height
1.59 Inch
Length
9.51 Inch
Width
6.35 in