GMLTG LD-XD-UNV60-24 60W 24V LED POWER SUPPLY 120/277V
Manufacturer: GM Lighting | Catalog # LD-XD-UNV60-24 | Cooper Electric Part # 2055553
9 available
Check another branch
Cord Length
12 in
Input Current
0.75 A at 120 V, 0.33 A at 277 V
Input Voltage
120 - 227 V
Max Output Power
60 W
Output Current
2.5 A
Output Voltage
24 VDC
Power Factor
>0.94
Length
8.29 Inch
Width
4.1 in