Product image for GMLTG LD-XD-UNV60-12 ELECTRONIC DIMMABLE DRIVER 60 WATT 60HZ 12V
Email
GMLTG LD-XD-UNV60-12 ELECTRONIC DIMMABLE DRIVER 60 WATT 60HZ 12V
Manufacturer: GM Lighting | Catalog # LD-XD-UNV60-12 | Cooper Electric Part # 2044492
13 available
Check another branch
Cord Length
12 in
Input Current
0.75 A at 120 V, 0.33 A at 277 V
Input Voltage
120 - 227 V
Max Output Power
60 W
Output Current
5 A
Output Voltage
12 VDC
Power Factor
>0.94
Length
8.29 Inch
Width
4.1 in