Product image for Cutler-Hammer PRL1X3225X42AS Pow-R-Xpress PRL1X Interior NO TFL 208Y/120V 3PH 4W 225A 42 CKT AL BUS
Email
Cutler-Hammer PRL1X3225X42AS Pow-R-Xpress PRL1X Interior NO TFL 208Y/120V 3PH 4W 225A 42 CKT AL BUS
Manufacturer: Cutler-Hammer / Eaton | Catalog # PRL1X3225X42AS | Cooper Electric Part # 1746975
7 available
Check another branch
Eaton PRL1X INTERIOR NO TFL 120/208 3P 4W 225A 42 CKT AL BUS
Bus Material
Aluminum
Number of Circuits
42
Weight
29 lb
Width
18.25 in