Product image for Panduit T050X000VPM-BK MP Printer Continuous Tape, Safety & ID, Vinyl, Black/White, 0.5" W
Image thumbnail 0
Image thumbnail 1
Image thumbnail 2
Image thumbnail 3
Email
Panduit T050X000VPM-BK MP Printer Continuous Tape, Safety & ID, Vinyl, Black/White, 0.5" W
Manufacturer: Panduit Corp | Catalog # T050X000VPM-BK | Cooper Electric Part # 1574794
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Not Available for Pickup at Ocean opens wednesday 7:00am et
0 available
For Delivery
Not in local stock *
Check another branch
*Out of stock, please contact your sales representative for availability, pricing and lead times
The T050X000VPM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.50" x 23' (12 mm x 7 m). Color Black on White. 1 cassette per package.
Technical Information
Material
PVC
Standard
CSA,RU Listed,RoHS
Type
Standard
Manufacturer Information
Brand
Panduit Corp.
Sub Brand
Opticom®
General Product Info
12-Digit UPC
Color
White
GTiN
Product UPC
Dimensions
Overall Length
23 ft
Width
12 mm