Product image for ADV XI036C100V054DSM1M XITANIUM 36W
Email
ADV XI036C100V054DSM1M XITANIUM 36W
Manufacturer: Advance Transformer | Catalog # XI036C100V054DSM1M | Cooper Electric Part # 1439672
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Not Available for Pickup at Ocean opens wednesday 7:00am et
0 available
For Delivery
Not in local stock *
Check another branch
*Out of stock, please contact your sales representative for availability, pricing and lead times
Xitanium, Voltage Rating 0-10 V, Wattage 36 W, Type LED, Ballast Type Driver, Amperage 1A, UL certified, Point Adjustable Current LED Drivers
Technical Information
Voltage
10 Volt
Wattage
36 Watt
Manufacturer Information
Brand
Advance
General Product Info
12-Digit UPC
GTiN
Product UPC
Weight
0.313 lb
Dimensions
Height
0.979 Inch
Length
4.8 Inch
Width
2.400 in