Product image for Woodhead 15050-6TT Safeway® In-Line Commercial GFCI, Manual Reset, Molded NEMA 5-15 Tri-Tap, 15A, 120V, 1.83m (6.0' ) Cord Length
Email
Woodhead 15050-6TT Safeway® In-Line Commercial GFCI, Manual Reset, Molded NEMA 5-15 Tri-Tap, 15A, 120V, 1.83m (6.0' ) Cord Length
Manufacturer: Woodhead | Catalog # 15050-6TT | Cooper Electric Part # 1165918
Safeway® In-Line Commercial GFCI, Manual Reset, Molded NEMA 5-15 Tri-Tap, 15A, 120V, 1.83m (6.0' ) Cord Length
Technical Information
Amperage
15.0A
Enclosure
NEMA 4
Trip Type
Yes-In-line
Type
GFCI Commercial Duty,Single Phase
Voltage
120 VAC