Product image for Woodhead 15050-6TTM Super-Safeway® In-Line Industrial GFCI, Manual Reset, Molded NEMA 5-15 Tri-Tap, 15A, 120V, 2.44m (8.0' ) Cord Length
Email
Woodhead 15050-6TTM Super-Safeway® In-Line Industrial GFCI, Manual Reset, Molded NEMA 5-15 Tri-Tap, 15A, 120V, 2.44m (8.0' ) Cord Length
Manufacturer: Woodhead | Catalog # 15050-6TTM | Cooper Electric Part # 1152843
Super-Safeway® In-Line Industrial GFCI, Manual Reset, Molded NEMA 5-15 Tri-Tap, 15A, 120V, 2.44m (8.0' ) Cord Length
Technical Information
Amperage
15.0A