Product image for GMLTG LTHE-20-DIM-12 20W LOW V ELECTRONIC DIMMABLE POWER SUPPLY CLASS 2 120V AC 12V DC INDOOR USE
Email
GMLTG LTHE-20-DIM-12 20W LOW V ELECTRONIC DIMMABLE POWER SUPPLY CLASS 2 120V AC 12V DC INDOOR USE
Manufacturer: GM Lighting | Catalog # LTHE-20-DIM-12 | Cooper Electric Part # 1103581
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Not Available for Pickup at Ocean opens wednesday 7:00am et
1 available
For Delivery
Order by 5:00pm ET for delivery tomorrow
Not in local stock *
Check another branch
Technical Information
Input Voltage
90 - 130 VAC
Max Output Power
20 W
Output Current
1.67 A
Output Voltage
12 VDC
Type
Dimmable
Manufacturer Information
Brand
GM Lighting
General Product Info
12-Digit UPC
Product UPC
Dimensions
Height
19.5 mm
Length
135 mm
Width
55 mm