Product image for Cutler-Hammer M22-PV45P-MPI M22 modular pushbutton, 22.5 mm Modular Pushbuttons Push-Pull Emergency stops, Non-illuminated, 45 mm, Mechanical indicator
Image thumbnail 0
Image thumbnail 1
Image thumbnail 2
Image thumbnail 3
Image thumbnail 4
Email
Cutler-Hammer M22-PV45P-MPI M22 modular pushbutton, 22.5 mm Modular Pushbuttons Push-Pull Emergency stops, Non-illuminated, 45 mm, Mechanical indicator
Manufacturer: Cutler-Hammer / Eaton | Catalog # M22-PV45P-MPI | Cooper Electric Part # 1094190
ea
Log in or register to view your price, purchase history, and more!
Out of stock, please contact your sales representative for availability, pricing and lead times
Eaton M22 modular pushbutton, 22.5 mm Modular Pushbuttons Push-Pull Emergency stops, Non-illuminated, 45 mm, Mechanical indicator
Technical Information
Applications
Elec Assemblies, Panels & EOEM - Electrical Assemblies and EOEMs - Other
Size
45 mm
Type
22.5 mm
Manufacturer Information
Brand
Eaton
General Product Info
12-Digit UPC
GTiN
Product Series
M27
Product UPC
Weight
.3 lb
Dimensions
Height
3 Inch
Length
3 Inch
Width
1 in